Υποβολή Αίτησης – Δήλωσης των υποψήφιων για συμμετοχή

στις Πανελλαδικές Εξετάσεις των ΓΕΛ έτους 2017

Αναρτήθηκε η εγκύκλιος για την υποβολή Αίτησης – Δήλωσης των υποψήφιων για συμμετοχή στις Πανελλαδικές Εξετάσεις έτους 2017.

Μπορείτε να δείτε την εγκύκλιο εδώ

Το υπόδειγμα της αίτησης που πρέπει να συμπληρωθεί βρίσκεται εδώ

Η προθεσμία ορίζεται ως και την Πέμπτη 2 Μαρτίου για όλους τους υποψηφίους

Οι απόφοιτοι πρέπει να έχουν μαζί τους:

1. Φωτοαντίγραφο του απολυτηρίου τους

2. Ταυτότητα ή διαβατήριο

3. Μία φωτογραφία

Εγκύκλιος για την υποβολή δικαιολογητικών για προφορική ή γραπτή εξέταση

υποψηφίων με αναπηρία και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες ΓΕΛ και ΕΠΑΛ έτους 2017

Ενημερώνουμε τους γονείς και κηδεμόνες του Λυκείου μας

ότι οι έλεγχοι επίδοσης του Α' τετραμήνου θα δοθούν

την Παρασκευή 10 Φεβρουαρίου 2017 και ώρα 12:00.

Εδώ μπορείτε να δείτε λεπτομέρειες σχετικά με τη λειτουργία Τμημάτων και Σχολών των ΑΣΕΙ – ΑΣΣΥ για το ακαδημαϊκό έτος 2017-2018.

filippakisΤην Πέμπτη 17 Νοεμβρίου διεξήχθη η γιορτή του Πολυτεχνείου στο σχολείο μας με κεντρικό θέμα Διότι δεν συνεμορφώθην. Ξεχωριστή νότα στη φετινή εκδήλωση η ευκαιρία που εἰχαμε να ακούσουμε και να δούμε από κοντά έναν από τους αφανείς πρωταγωνιστές των ημερών εκείνων, τον δημοσιογράφο κ. Γιώργο Φιλιπάκη, φοιτητή και μέλος της Συντονιστικής Επιτροπής του Πολυτεχνείου εκείνες τις ημέρες.

bouli
Την Τρίτη 25 Οκτωβρίου 2016 πραγματοποιήθηκε η καθιερωμένη εκπαιδευτική επίσκεψη της  B'  Λυκείου στην Βουλή των Ελλήνων στο Σύνταγμα. Το επιβλητικό κτήριο που δεσπόζει στην καρδία της Αθήνας φιλοξενεί το νομοθετικό σώμα της Ελλάδας. Φτάνοντας, και ύστερα από τον αυστηρό έλεγχο στην είσοδο, κατευθυνθήκαμε στην αίθουσα προβολών. Εκεί παρακολουθήσαμε βίντεο σχετικά με το πολίτευμά μας, την ιστορία του κτηρίου της Βουλής και της Δημοκρατίας.