ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Την Τετάρτη 7 Ιουνίου 2017, πρώτη ημέρα των Πανελληνίων Εξετάσεων, οι μαθητές που συμμετέχουν στις εξετάσεις πρέπει να είναι στο σχολείο στις 7:30.

Οι εξεταζόμενοι δεν επιτρέπεται να φέρουν μαζί τους βιβλία, τετράδια, σημειώσεις, διορθωτικό υγρό ή ταινία, κινητά τηλέφωνα(ακόμη και αν τα έχουν απενεργοποιήσει), υπολογιστικές μηχανές, ηλεκτρονικά μέσα μετάδοσης πληροφοριών ή επικοινωνίας, ή οτιδήποτε μπορεί να θεωρηθεί ότι δολιεύεται τις εξετάσεις.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΕΤΟΥΣ 2017

Πατήστε εδώ για να δείτε το πρόγραμμα.

Τ.Ε.Φ.Α.Α.

Από το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων, υπενθυμίζεται ότι η υγειονομική εξέταση και πρακτική δοκιμασία (Αγωνίσματα) των υποψηφίων για τα Τ.Ε.Φ.Α.Α., θα διεξαχθούν από την Τρίτη 20 Ιουνίου 2017 μέχρι και την Παρασκευή 30 Ιουνίου 2017.

Δελτίο τύπου

ΥΛΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΩΝ ΠΡΟΑΓΩΓΙΚΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ 2017

Πρόγραμμα Εξετάσεων

Ύλη-Τάξη Α'