Τ.Ε.Φ.Α.Α.

Από το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων, υπενθυμίζεται ότι η υγειονομική εξέταση και πρακτική δοκιμασία (Αγωνίσματα) των υποψηφίων για τα Τ.Ε.Φ.Α.Α., θα διεξαχθούν από την Τρίτη 20 Ιουνίου 2017 μέχρι και την Παρασκευή 30 Ιουνίου 2017.

Δελτίο τύπου

ΥΛΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΩΝ ΠΡΟΑΓΩΓΙΚΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ 2017

Πρόγραμμα Εξετάσεων

Ύλη-Τάξη Α'

Ύλη-Τάξη Β'

Ύλη-Τάξη Γ'

Προθεσμία για Στρατιωτικές Σχολές

Εκδόθηκε από το ΓΕΕΘΑ η  Προκήρυξη για τις Στρατιωτικές Σχολές  Ευελπίδων (ΣΣΕ), Ναυτικών Δοκίμων (ΣΝΔ), Ικάρων (ΣΙ), Αξιωματικών Σωμάτων (ΣΣΑΣ), Αξιωματικών Νοσηλευτικής (ΣΑΝ) και των Ανωτέρων Στρατιωτικών Σχολών Υπαξιωματικών (ΑΣΣΥ), Στρατού Ξηράς (ΣΜΥ), Πολεμικού Ναυτικού (ΣΜΥΝ) και της Πολεμικής Αεροπορίας (ΣΜΥΑ), Ακαδημαίκού Έτους 2017 – 18.

Για να τη δείτε πατήστε εδώ

Υποβολή Αίτησης – Δήλωσης των υποψήφιων για συμμετοχή

στις Πανελλαδικές Εξετάσεις των ΓΕΛ έτους 2017

Αναρτήθηκε η εγκύκλιος για την υποβολή Αίτησης – Δήλωσης των υποψήφιων για συμμετοχή στις Πανελλαδικές Εξετάσεις έτους 2017.

Μπορείτε να δείτε την εγκύκλιο εδώ

Το υπόδειγμα της αίτησης που πρέπει να συμπληρωθεί βρίσκεται εδώ

Η προθεσμία ορίζεται ως και την Πέμπτη 2 Μαρτίου για όλους τους υποψηφίους

Οι απόφοιτοι πρέπει να έχουν μαζί τους:

1. Φωτοαντίγραφο του απολυτηρίου τους

2. Ταυτότητα ή διαβατήριο

3. Μία φωτογραφία

Εγκύκλιος για την υποβολή δικαιολογητικών για προφορική ή γραπτή εξέταση

υποψηφίων με αναπηρία και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες ΓΕΛ και ΕΠΑΛ έτους 2017

Εδώ μπορείτε να δείτε λεπτομέρειες σχετικά με τη λειτουργία Τμημάτων και Σχολών των ΑΣΕΙ – ΑΣΣΥ για το ακαδημαϊκό έτος 2017-2018.