** Προσοχή-Σημαντικό **

Γενικό Επιτελείο Εθνικής Άμυνας:
ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΔΕΛΤΙΟΥ ΑΠΟΓΡΑΦΗΣ ΓΕΝΝΗΘΕΝΤΩΝ το ΕΤΟΣ 2006
(καταληκτική ημερομηνία: 31 Μαρτίου 2024)

ΟΔΗΓΙΕΣ:

Κατάθεση  Δελτίου Απογραφής στρατευσίμων κλάσης 2027

Σύμφωνα με την ισχύουσα στρατολογική νομοθεσία, οι στρατεύσιμοι της κλάσης 2027 (γεννημένοι το έτος 2006), είναι υποχρεωμένοι να καταθέσουν Δελτίο Απογραφής (ΔΑ) κατά το πρώτο τρίμηνο του έτους 2024 (από 02 Ιανουαρίου 2024 έως και 31 Μαρτίου 2024).

Οδηγίες

Πρόγραμμα ενημέρωσης κηδεμόνων

Δείτε εδώ

Αίθουσες καθηγητών

Δείτε εδώ

Αγιασμός

Η προσέλευση των μαθητών για τον αγιασμό του σχολικού έτους 2023-2024 θα γίνει

την Δευτέρα 11-09-2023 και ώρα 08:30 π.μ.

Οι μαθητές πρέπει να έχουν μαζί τους τσάντα, ένα τετράδιο και ένα στυλό, για να παραλάβουν τα βιβλία και το πρόγραμμα. Θα αποχωρήσουν στις 12:30.

Καλή χρονιά & καλή δύναμη σε όλους!!!

Ενημέρωση για την «Ηλεκτρονική Αίτηση εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής μαθητών/τριών, για το σχολικό έτος 2023-2024

Οι μαθητές/τριες που επιθυμούν να εγγραφούν, να ανανεώσουν την εγγραφή τους ή να μετεγγραφούν σε οποιαδήποτε τάξη Δημόσιων Ημερήσιων και Εσπερινών ΓΕ.Λ. - ΕΠΑ.Λ. -Π.ΕΠΑ.Λ. για το σχολικό έτος 2023-24, υποβάλλουν «Ηλεκτρονική Αίτηση εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής», μέσω της εφαρμογής e-εγγραφές στην ηλεκτρονική διεύ-θυνση: https://e-eggrafes.minedu.gov.gr ή μέσω της διαδικτυακής πύληςhttps://www.gov.gr/ipiresies/ekpaideuse/eggraphe-se-skholeio/eggraphe-ananeose-eggraphes-se-geniko-kai-epaggelmatiko-lukeio συμπληρώνοντας όλα τα απαραίτητα στοιχεία, από την 28η Ιουνίου 2023 και ώρα 07:00 έως και την 07η Ιουλίου 2023 και ώρα 23:59.

Επαγγελματικός Προσανατολισμός - Δήμος Γλυφάδας

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Ο Δήμος Γλυφάδας για έκτη χρονιά ΠΑΡΕΧΕΙ ΔΩΡΕΑΝ στους μαθητές της Α΄Λυκείου, ένα υψηλού επιστημονικού επιπέδου Τεστ Επαγγελματικού Προσανατολισμού που θα τους βοηθήσει στις επιλογές σπουδών και σταδιοδρομίας. Η δράση αυτή θα συμπεριλάβει και όσους από τους μαθητές της Β' Λυκείου  πέρυσι την ίδια εποχή δεν συμμετείχαν στο τεστ.
Για να εξασφαλίσετε τη δυνατότητα συμμετοχής του παιδιού σας, έχετε δύο επιλογές:
1) ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΤΕ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ την επισυναπτόμενη αίτηση και να τη στείλετε στο This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.   ή
2) ΝΑ ΕΚΤΥΠΩΣΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΤΕ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΑ την επισυναπτόμενη αίτηση και να τη στείλετε, αφού τη σκανάρετε ή τη φωτογραφίσετε, στο This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ  :  ΤΕΤΑΡΤΗ  15/ 03 / 2023
Για πληροφορίες μπορείτε να καλείτε στο 6942 956 822

Κασέρης Μάριος
Αντιδήμαρχος Παιδείας

Ενημερωτική Επιστολή Δήμου Γλυφάδας

Αίτηση Συμμετοχής

Ενισχυτική Διδασκαλία Ειδικών Μαθημάτων

Η Ενισχυτική Διδασκαλία Ειδικών Μαθημάτων των μαθητών/τριών της Γ’ τάξης Λυκείου περιλαμβάνει τα εξεταζόμενα στις πανελλαδικές εξετάσεις ειδικά μαθήματα: 1) Ελεύθερο Σχέδιο, 2) Γραμμικό Σχέδιο, 3) Γαλλικά, 4) Γερμανικά, 5) Ιταλικά, 6) Ισπανικά, 7) Αρμονία, Ακουστική Ικανότητα, Μουσική Αντίληψη/Γνώση.

Υπόδειγμα αίτησης-δήλωσης μαθημάτων 2021_22

Ωρολόγιο Πρόγραμμα  από 11/10/2021 (νέο!!)