Athletday20151
   Τη Δευτέρα 5 Οκτωβρίου 2015 πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας  η 2η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλ
ητισμού, με θεματικό άξονα Σχολικός  Αθλητισμός – Συμμετέχω και μαθαίνω τα Ολυμπιακά Ιδεώδη μέσα από τα Ολυμπιακά και τα Παραολυμπιακά Αθλήματα που θεσμοθέτησε το Υπουργείο Πολιτισμού, Παιδείας και Θρησκευμάτων.

Μαθητές και μαθήτριες των τριων τάξεων οργάνωσαν με τη βοήθεια των γυμναστών του  Σχολείου (Η. Καρακαϊδού και Γ.Νικολάκη) μικρά εσωτερικά πρωταθλήματα δρόμων ταχύτητας, άλματος μήκους και ποδοσφαίρου στο στάδιο, ενώ δεν  έλειψε το πάθος και στους συμμετέχοντες στα αγωνίσματα μπάσκετ και βόλλεϋ που διεξήχθησαν στο κλειστό γυμναστήριο.Οι φωτογραφίες (της μαθήτριας Ναταλίας Παπασπυροπούλου) για του ...πάθους το αληθές.

athletics